1. Mesafe ve tekerlek çapının otomatik ölçümü;
2. Otomatik kalibrasyon;
3. Dengesizlik optimizasyon fonksiyonu;
4. Motosiklet tekerlek balansı için isteğe bağlı adaptör;
5. Ölçüler inç veya milimetre cinsinden, okuma ise gram veya ons cinsindendir;
| Motor gücü | 0,25 kW/0,32 kW |
| Güç kaynağı | 110V/220V/240V, 1 faz, 50/60 Hz |
| Jant çapı | 254-615 mm/10”-24” |
| Jant genişliği | 40-510 mm”/1,5”-20” |
| Maksimum tekerlek ağırlığı | 65 kg |
| Maksimum tekerlek çapı | 37”/940mm |
| Hassasiyeti dengelemek | ±1g |
| Hızı dengelemek | 200 devir/dakika |
| Gürültü seviyesi | <70dB |
| Ağırlık | 154 kg |
| Paket boyutu | 1000*900*1150mm |
Dönen bir cismin dengesiz boyutunu ve konumunu ölçmek için kullanılan bir makine olan dengeleme makinesi, rotorun gerçekte dönmesi sırasında eksenin düzensizliğinden kaynaklanan merkezcil kuvvete karşı hassastır. Merkezcil kuvvetin etkisi altında, rotor titreşim ve gürültüye neden olarak rotor yatağında aşınmayı hızlandırır ve rotorun ömrünü kısaltır; ayrıca ürün performansının da garanti edilememesine yol açabilir. Bu durumda, rotorun kütle dağılımını iyileştirmek ve rotor dönerken oluşan titreşim kuvvetini standart aralığa düşürmek için, dengeleme makinesi tarafından ölçülen verileri rotorun gerçek durumuyla birlikte kullanarak dengesizlik miktarını ayarlamak gereklidir.
Dengeleme makineleri rotor titreşimini azaltabilir, rotor performansını iyileştirebilir ve kalitesini garanti altına alabilir. Bu nedenle, dengeleme makinesi otomobil lastiği testi olarak kullanılabilir ve otomobil lastikleri için dengeleme makinesiyle yapılan teste tekerlek dengeleme makinesi testi denir.