1.Eğimli kolon ve pnömatik kilitlemeli montaj ve demontaj kolu;
2. Altı eksenli yönlendirilmiş boru 270 mm'ye kadar uzanarak altı eksenin deformasyonunu etkili bir şekilde önleyebilir;
3. Ayak vanasının ince yapısı, tamamen sökülebilir, istikrarlı ve güvenilir bir şekilde çalışır ve bakımı kolaydır;
4. Montaj başlığı ve kavrama çenesi alaşımlı çelikten yapılmıştır;
5. Ayarlanabilir Kavrama Çenesi (isteğe bağlı), temel sıkıştırma boyutunda ±2” ayarlanabilir;
6. Harici hava tankı püskürtme cihazı ile donatılmış olup, benzersiz bir ayak valfi ve el tipi pnömatik cihaz ile kontrol edilir;
7. Geniş, düşük profilli ve sert lastiklerin kullanımı için güç destekli kol ile donatılmıştır.
| Motor gücü | 1,1 kW/0,75 kW/0,55 kW |
| Güç kaynağı | 110V/220V/240V/380V/415V |
| Maksimum tekerlek çapı | 44"/1120mm |
| Maksimum tekerlek genişliği | 14"/360mm |
| Dıştan sıkıştırma | 10"-21" |
| İçten sıkıştırma | 12"-24" |
| Hava beslemesi | 8-10 bar |
| Dönme hızı | 6 devir/dakika |
| Boncuk kırıcı kuvveti | 2500 kg |
| Gürültü seviyesi | <70dB |
| Ağırlık | 406 kg |
| Paket boyutu | 1100*950*950mm 1330*1080*300mm |
| 20 inçlik bir konteynere 20 adet ürün yüklenebilir. | |
1. Ana çalışma tezgahı: Lastikler esas olarak bu platformda sökülür; bu platform esas olarak lastiklerin yerleştirilmesi ve döndürülmesi işlevini görür.
2. Ayırma kolu: Lastik sökme makinesinin yan tarafında bulunur ve esas olarak lastiği janttan ayırmak için kullanılır, böylece lastik sökme işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir.
3. Şişirme ve indirme cihazı: Esas olarak lastiğin kolay şişirilmesi veya sökülmesi için havayı boşaltmaya yarar ve ayrıca hava basıncını ölçmek için bir barometre de bulunur. Genel lastik basıncı yaklaşık 2,2 atmosferdir. Bu da 0,2 MPa'ya eşittir.
4. Pedallar: Lastik değiştirme cihazının altında 3 adet pedal düğmesi bulunur. Bunlar sırasıyla düğmeyi saat yönünde ve saat yönünün tersine çevirmek, sıkıştırma düğmesini ayırmak ve jant ile lastiği ayırmak için kullanılır.
5. Yağlama sıvısı: Lastiklerin sökülüp takılmasına yardımcı olur, sökme ve takma sırasında oluşabilecek hasarı azaltır ve işlemin daha kolay tamamlanmasını sağlar.