1. Kumpas mesafeyi ölçebilir.
2. Otomatik kalibrasyon dengeleme fonksiyonu ile
3. Lastik denge optimizasyonu
4. Motosiklet lastiğinin isteğe bağlı adaptörle dengelenmesi
5. İnçten milimetreye ve gramdan ons'a dönüştürme fonksiyonu ile donatılmıştır.
6. Geliştirilmiş denge mili, iyi stabilite, her türlü düz tekerlek ölçümü için uygundur.
| Motor gücü | 0,25 kW/0,32 kW |
| Güç kaynağı | 110V/220V/240V, 1 faz, 50/60 Hz |
| Jant çapı | 254-615 mm/10”-24” |
| Jant genişliği | 40-510 mm”/1,5”-20” |
| Maksimum tekerlek ağırlığı | 65 kg |
| Maksimum tekerlek çapı | 37”/940mm |
| Hassasiyeti dengelemek | ±1g |
| Hızı dengelemek | 200 devir/dakika |
| Gürültü seviyesi | <70dB |
| Ağırlık | 112 kg |
| Paket boyutu | 1000*900*1100mm |
Araç tekerlekleri yüksek hızda döndüğünde, dinamik bir dengesizlik durumu oluşur ve bu da sürüş sırasında tekerleklerin ve direksiyonun titreşmesine neden olur. Bu olayı önlemek veya ortadan kaldırmak için, dinamik koşullar altında karşı ağırlığı artırarak tekerleğin her bir kenar parçasının dengesini düzeltmek gerekir.
Öncelikle, lastiği döndürmek için motor çalıştırılır ve dengesiz parametreler nedeniyle, lastiğin piezoelektrik sensöre her yönde uyguladığı merkezkaç kuvveti elektriksel bir sinyale dönüştürülür. Sinyalin sürekli ölçümüyle, bilgisayar sistemi sinyali analiz eder, dengesizlik miktarını ve parametrenin minimum konumunu hesaplar ve ekran sisteminde görüntüler. Minimum dengesizlik gereksinimini karşılamak için, sistemdeki sensör ve A/D dönüştürücünün yüksek hassasiyetli ve yüksek doğruluklu ürünler kullanması gerekir. Bu nedenle, sistemin hesaplama hızı ve test hızı yüksek olmalıdır.